Yangın Kapıları

İnsan hayatı için büyük önemi olan ve olası yangın durumlarında, olay yerinin acil tahliye edilmesine imkan sağlayan yangın kapıları, özellikle kalabalık kitlelerin yaşadığı alanlarda ve insan hareketliliğinin yoğun olduğu mekanlarda büyük önem arz etmektedir. Yasalarımız ile de desteklenen ve belirli sayıdaki insanların ikamet ettiği ve geçişlerinin yaşandığı yerlerde yapılması kanunlarla mecbur kılınan yangın merdivenleri ve yangın kapıları, üzerine yüklenen misyonları tam anlamı ile yerine getirebilecek niteliklerde olmalıdır. Gerekli olan bütün donanım ve aksesuarlara sahip olması gereken yangın kapıları ve sistemleri, doğru ellere teslim edilerek, insan hayatları riske atılmamalıdır.

Daha çok; okul, hastane, alışveriş merkezleri ve sineme gibi insanların kalabalık kitleler halinde bulunduğu yerlerde gerekli olan ve kolay tahliye etmeye yaradığı kadar, yangın anında dumanın, ısının geçişini geciktirerek yaşam alanları oluşturma etkisine de sahip olan yangın kapıları, metal, sac yada alüminyum maddelerinden üretilerek, gerekli tertibatlar ile donatılmalıdır. Dışardan kilitli olduğu halde içeriden kolaylıkla açılabilecek özelliklere sahip panik kolu sayesinde zaman kazandıracak olan acil çıkış kapıları, düzgün çalışmalı ve kolay açılabilir özelliklere sahip olmalıdır. Tek kanatlı yangın kapıları ve çift kanatlı yangın kapıları olmak üzere iki çeşitte üretilen sistemlerin, dayanıklı metallerden yapılması, çok kişinin hayatını kurtarmaya katkı sağlayacaktır.

Fonksiyonel olduğu kadar dekoratif tasarımlara da sahip olan yangın kapıları, şık tasarlanmış mekanların ve görselliğin ön planda tutulduğu estetik kaygı güdülen alanların konseptine ve renklerine uygun olarak imal edilme seçeneklerine de sahiptir. Cam bölmeli yangın kapıları ve ahşap görünümlü yangın kapıları böyle alanlar için en ideal olanıdır. Tek kanatlı panik barlı camlı yangın kapısı ve çift kanatlı çift panik barlı camlı yangın kapıları olmak üzere iki seçenekte üretilen kapı sistemleri, müşterilerimizin ve alanın yapısının ihtiyaçlarına göre şekil almaktadır. Soğuk ve sıcak duman fitili konularak yangın durumunda izolasyonu sağlayacak yapıya kavuşturulan yangın çıkışları; ısıyı, suyun ve dumanın geçişini engelleyerek kişilere önemli zaman kazandıracaktır.

Alanında uzman ve işinde deneyimli profesyonel bir ekip ile çalışan firmamız; dayanıklı metal malzemelerden yangın kapıları üreterek, kalabalık mekanların tahliyesine ve duman yalıtımına olanak sağlamaktadır. Sektörde uzun yıllardır bu işi yapan ve müşteri memnuniyetini en önemli misyon edinen firmamız, dayanıklı yangın kapıları, izolasyonlu yangın kapıları üreterek konuşulan zaman zarfında müşterilerine teslim etmektedir. Kaliteli olduğu kadar ekonomik yangın kapıları da üreten firmamız, alanının en iyi olan firmalarından bir tanesidir.